RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 1
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(12/1/15)Isnin
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 1 : Adikku Baru
Lahir
SK: 1.2 SP: 1.2.6
Murid dapat menyebut
pelbagai jenis frasa dalam ayat dengan betul.
|
1.Set induksi
2.Murid membaca dan
memahami dialog, kemudian menyenaraikan ayat penyata, ayat Tanya, ayat
perintah dan ayat seruan dalam dialog.
3. Murid membina ayat
berdasarkan gambar.
4. Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Kesyukuran
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(13/1/15)Selasa
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 1 : Adikku Baru
Lahir
SK: 2.2 SP: 2.2.1
Murid dapat membaca dan
memahami perkataan berimbuhan awalan dan akhiran dalam ayat dengan betul.
|
1. Murid diminta mengenal
pasti dan menyebut perkataan
berimbuhan awalan “ber “ dan imbuhan akhiran “an ” dalam teks.
2. murid membaca,
memahami dan menyebut perkataan
berimbuhan awalan dan akhiran yang
lain
3. Latihan BLA
|
Nilai : patuh pada arahan
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(14/1/15)Rabu
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 1 : Adikku Baru
Lahir
SK: 3.2 SP: 3.2.7
Murid dapat menulis frasa
dalam bentuk tulisan berangkai.
|
1. Murid diimbing membaca
dan fahami teks dengan betul.
2. Bersoal jawab
berdasarkan teks tentang perkataaan yang mengandungi diftong dan vokal
berganding.
3. Murid dibimbing
menulis rangkai kata dan frasa dengan
betul.
3. Latihan BLA
|
Nilai : Bekerjasama
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(15/1/15)Khamis
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 1 : Adikku Baru
Lahir
SK:3.2 SP: 3.2.7
Murid dapat menulis frasa
dalam bentuk tulisan berangkai
|
1. Murid membaca teks.
2. Bersoal jawab
berdasarkan teks tentang frasa yang ada diftong dan vokal berganding .
3. Murid dibimbing
menulis dalam bentuk tulisan berangkai
4. Latihan mengasingkan
maklumat
|
Nilai : Bekerjasama
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 2
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(19/1/15) Isnin
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 2 : Menjamu Keluarga
dan Rakan
SK: 1.3 , 2.2
SP: 1.3.1 , 2.2.2
Murid dapat
- mendengar, memahami dan memberi
respons terhadap sesuatu arahan,soalan dan pesanan yang didengar dengan
betul.
-membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada petikan dengan
sebutan yang betul.
|
1.Set induksi
2.Murid memberikan
respons berdasarkan ayat perintah yang diberikan
3. Murid membaca dan
memahami petikan
4. Murid melafazkan
pantun empat kerat dengan sebutan dan intonasi yang betul
|
Nilai : Kerjasama
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mendengar dan
memberikan respons yang betul terhadap arahan yang diberi
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(20/1/15)Selasa
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 2 : Menjamu Keluarga
dan Rakan
SK: 3.2 SP: 3.2.7
Murid dapat menulis ayat
tunggal dan ayat majmuk secara mekani
dalam bentuk
tulisan berangkai dengan betul dan kemas.
|
1. Murid membaca dan
memahami petikan
2. Murid menulis ayat
tunggal dan ayat majmuk secara mekani
dalam bentuk
tulisan berangkai dengan betul dan kemas atas bimbingan guru
3. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Menghargai
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(21/1/15)Rabu
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 2: Menjamu Keluarga
dan Rakan
SK: 5.1 SP: 5.1.2
Murid dapat memahami
dan menggunakan kata nama khas gelaran atau nama panggilan dengan betul mengikut
konteks.
|
1. Murid melakon watak
yang terdapat dalam gambar dengan melengkapkan dialog dengan menggunakan kata
nama khas gelaran atau kata nama panggilan dengan betul
2. Murid membina ayat
menggunakan kata nama khas gelaran dan kata panggilan
3. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Kesopanan
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(22/1/15)Khamis
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 3: Keluarga Yang
Berjaya
SK:1.3 SP: 1.3.2
Murid dapat mendengar,
memahami dan memberikan respons yang
sesuai secara
lisan terhadap soalan tanpa kata tanya dengan betul.
|
1. Murid melakon dialog “Kajayaan
Keluarga Dharmaraj”
2. Murid memberikan
respon terhadap solan tanpa menggunakan kata tanya
3. Murid melengkapkan
imbuhan awalan pada perkataan yang berwarna biru
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Bersyukur
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 3
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 3: Keluarga Yang
Berjaya
SK: 2.2 SP:
2.2.3
Murid dapat membaca dan memahami ayat yang
mengandungi
perkataan berimbuhan apitan daripada pelbagai sumber
dengan sebutan yang betul.
|
1.Set induksi
2. Murid membaca dan
memahami petikan
3. Murid menjawab soalan
pemahaman
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Kasih sayang
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 3: Keluarga Yang
Berjaya
SK: 3.3 SP: 3.3.3
Murid dapat membina dan
menulis jawapan pemahaman berdasarkan
soalan yang bertumpu dan
bercapah dengan betul.
|
1. Murid membaca dan
memahami petikan
2. Murid menulis jawapan
berdasarkan soalan lisan yang diberikan oleh guru
3. Murid menjawab soalan
pemahaman dalam buku latihan
4. Tulisan
|
Nilai : Gigih
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(28/1/15)Rabu
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 3: Keluarga Yang
Berjaya
SK: 5.1 SP:
5.1.
Murid dapat memahami dan
menggunakan imbuhan apitan dengan betul
|
1. Set induksi
2. Tatabahasa: Imbuhan
apitan
3. Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Gigih
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid memahami dan
menggunakan imbuhan apitan dengan betul
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(30/1/15)Khamis
|
Tema1
Keluarga Sejahtera
Unit 3: Keluarga Yang
Berjaya
SK: 3.7 SP: 3.7.2
Murid dapat menghasilkan penulisan kreatif jenis imaginatif
berbentuk keperihalan, autobiografi dan dialog dengan betul.
|
1. Sei induksi
2. Murid dibimbing untuk menceritakan keadaan dan aktiviti yang dijalankan pada waktu
rehat di sekolah
3. Murid dibimbing untuk
menyampaikan maklumat yang dibincangkan dalam ayat tunggal dan ayat majmuk
4. Murid menulis karangan
‘ Waktu rehat Sekolah’
|
Nilai : Bertolak ansur
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 4
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(2/2/15)Isnin
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 4: Sekolah Penyayang
SK: 1.4 SP: 1.4.2
Murid dapat berbual tentang sesuatu perkara dengan menggunakan
kata panggilan dalam kalangan masyarakat berdasarkan
sesuatu situasi secara bertatasusila.
|
1.Set induksi
2. Murid menyanyikan lagu “Ayuh
Kawan”
3. Murid melakonkan
perbualan /situasi di kantin, dengan
menggunakan kata nama khas gelaran atau nama panggilan yang betul
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Kesopanan
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
|
Selasa (3/2/15) --- Cuti Thaipusam
|
|
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(4/2/15)Rabu
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 4: Sekolah Penyayang
SK: 2.4 SP:2.4.1
Murid dapat membaca dan memahami maklumat daripada bahan
naratif untuk membuat ramalan yang wajar.
|
1. Set induksi
2. Murid membaca dan memahami petikan
3. Guru dan murid
berbincang dan membuat ramalan tentang tindakan guru yang bertugas di kantin
4. Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Kasih sayang
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid memahami situasi yang
berlaku dan berkebolehan untuk membuat ramalan
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(5/3/15)Khamis
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 4: Sekolah Penyayang
SK: 3.4
SP: 3.4.2
Murid
dapat enulis ayat yang mengandungi imbuhan apitan dengan
ejaan
dan tanda baca yang tepat secara imlak.
|
1. Sei induksi
2. Murid membaca dan memahami teks yang
mengandungi pelbagai jenis ayat
3. Murid menulis imlak
ayat yang mengandungi perkataan berimbuhan apitan
4. Murid menulis karangan
“ Kantin sekolah Saya”
|
Nilai : Bekerjasama
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 5
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(9/2/15) Isnin
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 5: Kita Prihatin
SK: 1.3 SP: 1.3.3
Murid
dapat mendengar, memahami dan
memberikan respons dengan
menyampaikan pesanan mengikut urutan yang betul.
|
1.Set induksi
2. Murid mendengar atur
cara yang disampaikan oleh guru
3. Murid mendengar,
memahami dan memberikan respons dengan menyampaikan pesanan mengikut urutan yang betul.
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Kesopanan
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(10/2/15)Selasa
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 5: Kita Prihatin
SK: 2.3 SP: 2.3.1
Murid dapat membaca kuat
pelbagai bahan yang mengandungi
pelbagai jenis ayat yang
mempunyai sebutan ”e” pepet dengan lancar, sebutan yang jelas dan
intonasi yang betul.
|
1.Set induksi
2. Murid membaca dan
memahami petikan
3. Murid menjawab soalan
dalam petikan
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Kasih sayang
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(11/2/15)Rabu
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 5: Kita Prihatin
SK: 3.3 SP:3.3.1
Murid dapat membina kerangka karangan berdasarkan bahan grafik
dengan
betul.
|
1. Sei induksi
2. Murid dibimbing untuk menceritakan perkara
yang berlaku pada hari jadi murid sendiri
3. Murid dibimbing untuk
menyampaikan maklumat yang dibincangkan dalam ayat tunggal dan ayat majmuk
4. Murid menulis karangan
‘ Hari Jadi Saya’
|
Nilai : Kasih sayang
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid memahami situasi
yang berlaku dan berkebolehan untuk membuat ramalan
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(12/2/15)Khamis
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 5: Kita Prihatin
SK: 4.1 SP:4.1.2
Murid dapat menyatakan perasaan berdasarkan melodi dan lirik lagu
dalam
nyanyian yang dipersembahkan.
|
1. Sei induksi
2. Murid membaca dan memahami lirik lagu
3. Murid menyanyikan lagu
4. Murid menyatakan
perasaan berdasarkan melodi dan lirik
lagu
dalam
nyanyian yang dipersembahkan.
5.
Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Bekerjasama
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 6
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(16/2/15) Isnin
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 5: Kita Prihatin
SK: 5.1 SP: 5.1.3
Murid
dapat memahami dan menggunakan kata
ganti nama diri dan
kata
ganti nama tunjuk dengan betul dalam pelbagai konteks.
|
1.Set induksi
2. Guru menyatakan
penggunaan kata ganti nama diri ( pertama, kedua, ketiga ) dan kata ganti
nama tunjuk ( ini , itu …)
3. Murid cuba menggunakan
kata
ganti nama diri dan kata ganti
nama tunjuk dengan betul dalam pelbagai konteks.
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Kerajinan
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(17/2/15)Selasa
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 6: Terima Kasih
SK:1.4 SP: 1.4.1
Murid dapat bertutur tentang sesuatu perkara daripada pelbagai
sumber dengan menggunakan ayat tunggal
dan ayat majmuk yang gramatis dalam
sesuatu situasi secara bertatasusila.
|
1.Set induksi
2. Murid membaca dan
memahami penggunaan ayat tunggal dan ayat majmuk yang
gramatis dalam sesuatu situasi secara
bertatasusila.
3. Murid menjawab soalan
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Sopan santun
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
***Cuti Tahun Baru Cina (
18.2.2015-24.2.2015)
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 7
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(25/2/15)Rabu
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 6: Terima Kasih
SK: 2.3 SP:2.3.2
Murid dapat membaca kuat pelbagai
bahan yang mengandungi
pelbagai
jenis ayat yang mempunyai sebutan ”e”
taling dengan ancer, sebutan yang jelas dan intonasi yang
betul.
|
1.Set induksi
2. Murid membaca dan
memahami petikan
3. Murid menjawab soalan
dalam petikan
4. Latihan pengukuhan
|
Nilai : Berterima Kasih
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat membaca kuat pelbagai
bahan yang mengandungi
pelbagai
jenis ayat
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(26/2/15)Khamis
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 6: Terima Kasih
SK: 3.4 SP:3.4.1
Murid dapat menulis perkataan yang mengandungi imbuhan apitan dengan ejaan yang tepat secara imlak.
|
1. Sei induksi
2.
Murid membaca dan memahami petikan
3. Murid menulis
perkataan yang mengandungi imbuhan apitan
dengan ejaan yang tepat secara imlak.
4.
Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Berterima Kasih
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 8
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(2/3/15) Isnin
|
Tema2
Warga Penyayang
Unit 6: Terima Kasih
SK: 4.2 SP: 4.2.1
Murid
dapat mengujarkan cerita yang mengandungi bandingan
semacam
dengan menggunakan sebutan yang jelas dan
intonasi
yang betul, serta bahasa badan yang sesuai
melalui
penceritaan yang dipersembahkan
|
1.Set induksi
2. Murid membaca dan
memahami cerita
3. Murid
dapat mengujarkan cerita yang mengandungi bandingan
semacam
dengan menggunakan sebutan yang jelas dan
intonasi
yang betul, serta bahasa badan yang sesuai
melalui
penceritaan yang dipersembahkan
4. Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Baik hati
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(3/3/15)Selasa
|
Ulangkaji
Skop Peperiksaan
Murid dapat menjawab
soalan dengan betul
|
1. Murid
mengulangkaji skop peperiksaan :
Tatabahasa
– kata ganti nama diri
-
Kata nama
-
Imbuhan
-
Kata
kerja
2. Murid membuat latihan pengukuhan
|
Nilai : Sopan santun
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai objektif
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(4/3/15)Rabu
|
Ulangkaji
Skop Peperiksaan
Murid dapat menjawab
dengan betul
|
1. Murid
mengulangkaji skop peperiksaan :
Tatabahasa
– kata ganti nama diri
-
Kata nama
-
Imbuhan
-
Kata
kerja
2. Murid membuat latihan pengukuhan
|
Nilai : Berterima Kasih
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat membaca kuat pelbagai bahan yang mengandungi
pelbagai jenis ayat
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(5/3/15)Khamis
|
Ulangkaji
Skop Peperiksaan
Murid dapat menulis
karangan dengan berpandukan rangka karangan yang diberikan
|
1. Murid
membincangkan tajuk karangan “ Bapa Saya” dengan membina rangka karangan bersama
guru
2. Murid
menulis karangan
“
Bapa Saya” dengan berpandukan rangka
karangan
|
Nilai : Hormat
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 9
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(9/3/15) Isnin
|
Ulangkaji
Skop Peperiksaan
Murid dapat menjawab
dengan betul
|
1. Murid dibimbing untuk membuat
ulangkaji Kertas 2 : Penulisan
Bahagian A: Memindahkan
maklumat
2. Murid dibimbing untuk membuat
ulangkaji Kertas 2 : Penulisan
Bahagian C: Nilai-nilai
murni
|
Nilai : Baik hati
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
*** Minggu pepriksaan ( 10.3.2015 – 13.3.2015 )
##Cuti Penggal Pertama ( 14.3.2015 – 22.3.2015 )
RANCANGAN PENGAJARAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4 / 2015 Minggu 10
KSSR
|
|||||||||
Tahun 年级
Subjek 科目
Masa 时间
Tema 主题
Modul模块
|
课题/内容标准/学习标准
Topik/Standard Kandungan/ Standard Pembelajaran
|
教学活动/教具
Strategi / Aktiviti / bahan
|
道德价值观/跨课程元素
Penerapan Nilai /
Elemen Merentasi Kurikulum EMK
教学评估/教学反思
Pentaksiran / Impak/ Refleksi
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(23/3/15) Isnin
|
Membincang
Kertas Peperiksaan
Murid dapat menjawab
soalan dengan betul
|
3. Guru mengagihkan kertas peperiksaan – Bahasa
Malaysia Kertas 1 (Pemahaman), diikuti dengan Kertas 2 (Penulisan)
4. Guru membincang dengan murid setiap soalan dalam
kertas ujian
-
Pemahaman
-
Penulisan
5. Guru mencatatkan markah yang diperoleh oleh murid
|
Nilai : Kejujuran
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K (
29 orang)
Bahasa Malaysia
8:10-9:10pagi
(24/3/15)Selasa
|
Tema3
Saya Sihat Saya Cergas
Unit 7:Kesihatan dan
Kecergasan
SK: 1.4 SP:
1.4.2
Murid dapat berbual tentang sesuatu perkara dengan
menggunakan
kata panggilan dalam kalangan masyarakat berdasarkan
sesuatu situasi secara bertatasusila.
|
1. Set induksi
2. Murid membaca dialog dengan menggunakan kata
panggilan yang betul
3. Murid mengisikan kata panggilan yang betul
mengikut situasi secara bertatasusila
4. Latihan Pengukuhan
|
Nilai : Sopan santun
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat mencapai
objektif
|
||||||
4K ( 29 orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(25/3/15)Rabu
|
Tema3
Saya Sihat Saya Cergas
Unit 7:Kesihatan dan
Kecergasan
SK: 2.4 SP:
2.4.2
Murid dapat membaca dan
memahami maklumat yang tersurat
daripada
pelbagai bahan yang sesuai
untuk menjanakan
idea dengan betul.
|
1.
Set
induksi
2.
Murid
membaca dan memahami petikan
3.
Murid
menjawab soalan petikan
4.
Latihan
Pengukuhan
|
Nilai : Berterima Kasih
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid dapat membaca dan
memahami maklumat yang tersurat
daripada
pelbagai bahan yang sesuai
untuk menjanakan
idea dengan betul
|
||||||
4K ( 29
orang)
Bahasa Malaysia
9:10-10:10pagi
(26/3/15)Khamis
|
Tema3
Saya Sihat Saya Cergas
Unit 7:Kesihatan dan
Kecergasan
SK:3.5 SP: 3.5.1
Murid dapat mencatat maklumat yang betul mengikut
kronologi daripada pelbagai sumber.
|
1.
Set
induksi
2.
Murid
membaca petikan
3.
Murid mencatat maklumat yang betul mengikut
kronologi daripada sumber bahan yang diberikan
4.
Karangan : Gambar Bersiri
|
Nilai : Hormat
EMK : kreativiti dan
inovasi
Impak :
( ) orang murid telah mencapai
objektif dengan bimbingan.
|
No comments:
Post a Comment